HOME DETEKTORY R&D PROJECTS SERWIS NEWS YOUTUBE KRAMIK DOWNLOAD KONTAKT
up1u10_300

TAKTYK DETEKTORY METALI - NEWS

Moduł MT-5900/6000 ver.2.0 realizujący funkcje identyfikacji tonowej (1 ton, 3 tony, multiton)

Moduł przeznaczony dla detektorów White's serii 5900/6000. Do obsługi modułu montowane są dwa przełączniki:

1. Przełącznik tonu audio pozwala na wybór pracy z audio: 1 ton, 3 tony lub multiton(11- tonów).

2. Przełącznik ST/MO pozwala na wybór sposobu działania identyfikacji tonowej. ST - statyczny ton identyfikacji i tonu sygnału wiodącego,

MO- dynamiczny ton modyfikacji - po zadziałaniu identyfikacji sygnał wiodący wraca do tonu fabrycznego 412Hz.

mt_5900_6000_pcb

Specyfikacja techniczna opis (data brief) - EN

MT_5900_6000_data_brief

 

BLOG O DETEKTORACH METALI i-metaldetector.com

Nowy blog, na którym znajdziecie wszystko o detektorach metali, filmy na YouTube, modyfikacje i usprawnienia, poszukiwania i niezależne testy oraz informacje o technologii, warstwie sprzętowej i oprogramowaniu.

logo_i_metaldetector

Napisane przez TAKTYK

17 Luty 2018

SONADA MAS 13.5'' DLA DETEKTORÓW TAKTYK URD-1, WHITE'S DFX, MXT, VX3, Spectra, V3i

Sonda w kolorze szarym, osłona czarna, oryginalna wtyczka firmy Switchcraft. CENA:599zł. Jest wykona z wysoce odpornego na udary tworzywa ABS i jest całkowicie wodoodporna. Waga: 690g. Sonda jest precyzyjnie zestrojona i posiada wewnętrzne elementy termo-stabilizujące. Dodatkowo szary kolor obudowy zmniejsza nagrzewanie się korpusu przy pracy z detektorem na słońcu. Dzięki temu sonda świetnie się sprawdzi z detektorami posiadającymi tryb statyczny, zmniejszając znacząco dryft temperaturowy. Zamówienia E-mail: taktyk@taktykpulse.com.pl

sonda_MAS_1

sondaMAS_2

sondaMAS_3

Napisane przez TAKTYK

17 Luty 2018

 

TAKTYK URD-1 WERSJA OPROGRAMOWANIA 2.0 NOWA INSTRUKCJA OBSŁUGI

URD-1 Soft manual

Napisane przez TAKTYK

27 Maj 2017

TAKTYK PULSE-X GBT POWRACA - EDYCJA LIMITOWANA

Detektor typu PI do poszukiwań typu Relic - konstrukcja nośna z włókna węglowego(od URD-1)

Prosty i bardzo skuteczny detektor typu PI

GBT

Napisane przez TAKTYK

25 Maj 2017

Test polowy URD-1 na Dolnym Śląsku

urd-1

O poszukiwaniach na Dolnym Śląsku - tekst już wkrótce

Napisane przez TAKTYK

13 kwietnia 2017

 

Test polowy w MORASKU, czyli o poszukiwaniu meteorytów żelaznych   

morasko

O poszukiwaniu meteorytów żelaznych pod wsią Morasko.

Postanowiliśmy wykorzystać fakt, że pola uprawne pod wsią Morasko nie są obsiane i sprawdzić nasz nowy detektor metali URD-1 w terenie.

Celem było oczywiście poszukiwanie meteorytów żelaznych pochodzących z meteroidu, który rozpadł się w atmosferze w okolicy wsi Morasko. Meteoryt ten spadł pomiędzy 2700 a 4100 rokiem p.n.e i uderzył w ziemie z prędkością od 2 do 7 km/s pod bardzo niskim kątem.

Meteoryt Morasko należy do grupy meteorytów żelaznych (oktaedrytów gruboziarnistych IAB-MG) i w swoim składzie chemicznym zawiera: Żelazo 93%, nikiel 6,56%; kobalt 0,46%; oraz inne pierwiastki śladowe.

Ze składu chemicznego jasno wynika, że przeważającym pierwiastkiem jest żelazo, które oczywiście łatwo wykryć każdym detektorem typu VLF lub PI - posiadającym jednak dobry zasięg. Przeglądając mapę znalezisk oraz dokładne dane na temat głębokości znalezisk, można dojść do wniosku, że znakomita większość dużych i średnich okazów meteorytów żelaznych, znajdowała się na głębokości 80-100cm.

Wykrycie niewielkich rozmiarów celów żelaznych na tej głębokości jest jednak pewnym wyzwaniem.

Wykorzystując URD-1 najlepszym trybem do poszukiwania celów żelaznych okazał się tryb pracy statyczny z VCO, który pozwalał na dokładne określenie celu pod sondą. Innym dobrym trybem, który sprawdzono był tryb Pseudostatyczny wolny, którego zasięg nie różni się w sposób znaczący od trybu statycznego. Dokładne namierzanie celów wymaga jednak użycia tryb namierzania tzw. pinpoint. W URD-1 odbywa się to przez naciśnięcie przycisku w rączce, który przełącza dowolny tryb pracy (za wyjątkiem trybu statycznego, w którym przycisk służy do zerowania detektora) w szybki tryb Pseudostatyczny z VCO. Dobrym pomysłem jest poszukiwanie w trybie Pseudostatyczny wolnym a dokładne namierzanie przeprowadzać przez naciśniecie przycisku, przełączając detektor w szybszy tryb Pseudostatyczny, w którym detektor zeruje się automatycznie dość szybko. Dzięki czemu reakcja dźwiękowa na wykryty cel jest węższa a samo namierzanie celu jest punktowe.

Poszukiwania odbywały się blisko czynnej linii energetycznej 110kV, nie zaobserwowano jednak pogorszenia stabilności detektora (stabilności sygnału wiodącego), także podczas pracy pod samą linią, w punkcie największego zwisu.

Grunt nie wykazywał zbyt dużej mineralizacji. Zdarzały się jednak obszary na polu, w których mineralizacja był zwiększona. Bez zmiany korekcji gruntu skutkowało to zwiększeniem poziomu sygnału wiodącego. Korekcja gruntu przeprowadzona na początku poszukiwań była przeprowadzona w taki sposób, żeby obniżanie sondy do gruntu powodowało lekką reakcje na plus – narastanie sygnału wiodącego. Taki sposób strojenia zapewnia maksymalną czułość urządzenia oraz daje nam informacje o gruncie i jego zmianach. W przypadku poszukiwaniach metalowych celów żelaznych na dużych głębokościach – powodujących niski wzrost amplitudy sygnału, i tym samym słabą reakcje dźwiękową , praca detektora ze słyszalnym sygnałem wiodącym jest bezcenna. Również w przypadku poszukiwania meteorytów kamiennych, zawierających śladowe ilości żelaza, tylko w taki sposób skutecznie można je będzie znaleźć.

Poziom sygnału wiodącego powinien mieć jak najniższy poziom, żeby umożliwić słyszalność słabych sygnałów. Zwiększenie poziomu sygnału wiodącego będzie skutkowało ograniczeniem progu słyszalności dla najsłabszych sygnałów.

Nastawa czułości w URD-1 w wersji soft 1.0 odbywała się przez nastawę wartości WZMOCNIENIE RX w zakresie <1-4>. Natomiast w wersji soft 2.0 nastawa czułości dla trybu statycznego lub pseudostatycznego jest dostępna w dodatkowej opcji CZUŁOŚĆ i pozwala na zakres regulacji w zakresie

<1-124>.

Ogólną czułość detektora można opisać przez wzór:

OGÓLNA CZUŁOŚĆ DETEKTORA = WZMOCNIENIE RX <1-4> * CZUŁOŚĆ<1-124>.

Podczas testów polowych znaleziono dużo celów metalowych, które muszą zostać poddane analizie chemicznej na obecność niklu. Jest to podstawowy i szybki sposób, który pozwala określić czy dany cel jest meteorytem czy zwykłym kawałkiem żelaza.

Test na obecność niklu przeprowadza się odczynnikiem dimetyloglioksym, który pozwala wykryć śladową jego zawartość. W obecności niklu dimetyloglioksym barwi się na kolor różowoczerwony. Pozytywny wynik testu oznacza, że dany obiekt może być meteorytem.

Napisane przez TAKTYK

03 kwietnia 2017, 16 kwietnia 2017

 

Zmiany wprowadzone do wersji software 2.0 - migracja z wersji 1.0 do 2.0

pdf_formularz

Napisane przez TAKTYK

01 kwietnia 2017

MrTaktyk - kanał filmowy na YouTube - więcej informacji w dziale YOUTUBE

MrTaktyku2_330

INSTRUKCJA OBSŁUGI TAKTYK URD-1_PL

pdf_formularz

TAKTYK URD-1 PCB

pcb

TAKTYK URD-1 INFORMACJE

Instrukcja obsługi dla URD-1(będzie to instrukcja podstawowa) pojawi się do końca tygodnia - w dziale DOWNLOAD.

Detektor TAKTYK URD-1, z jedną z wybranych sond DD (12’’ lub 15’’) jest dostępny w sprzedaży w cenie brutto: 4299,00 ZŁ. Termin realizacji zamówienia do 10 dni roboczych. Zamówienia można składać na adres: taktyk@taktykpulse.com.pl

Sondy dedykowane dla detektora  to:

- sonda typu DD 15’’ (największa sonda, którą widać na zdjęciu)

- sonda typu DD 12’’ (standardowa) 

Od 1 kwietnia będą dostępne dodatkowe sondy "pełne” w cenie brutto: 649,00 ZŁ

- sonda typu DD 12’’

- sonda typu DD 10’’  

W przyszłym tygodniu na naszej stornie, w dziale „YOUTUBE”, pojawią się filmy instruktażowe objaśniające podstawowe funkcje detektora oraz tłumaczące zagadnienia związane z detekcją metali.

UWAGA! Przy zakupie przez Internet klient ma prawo odstąpić od dokonaj transakcji skłądając w terminie 14 dni od objęcia w posiadanie towaru będącego przedmiotem transakcji stosowne oświadczenie (na przykład w formie pisma wysłanego pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Dla zachowania powyższego terminu wystarczy, aby przedmiotowe oświadczenie zostało wysłane przez Klienta przed jego upływem. Oświadczenie o odstąpieniu od Transakcji może, ale nie musi być sporządzone przy wykorzystaniudowolnego formularza odstąpienia od umowy. Formularz należy przesłać na adres: taktyk@taktykpulse.com.pl lub pocztą: Taktyk Detektory Metali, ul. Szkolna 25/2, 64-000 Kościan.

SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN>>Regulamin sprzedaży towarów na odległość oraz świadczenia usług drogą elektorniczną

urd_info

Napisane przez TAKTYK

07 marca 2017

   TAKTYK URD-1 STATYCZNO-DYNAMICZNY DETEKTOR VLF Z SONDĄ 15''- ZDJĘCIA Z TERENU 7 MARCA 2017

   1. PROFESJONALNE I TRWAŁE WYKONANIE - KONSTRUKCJA Z ALUMINIUM I KOMPOZYTÓW WĘGLOWYCH

urd21_700

   2. ODPORNY NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE - OBUDOWA W KLASIE SZCZELNOŚCI IP65

urd22_700

   3. Z PRZYJAZNYM I PROSTYM INTEFREJSEM GUI

u3_700

   4. NIEZAWODNE ZŁĄCZE SONDY I USB ORAZ PRZYCISK ZEROWANIA W KLASIE ODPORNOŚCI IP67

u8_700

   5. PIERŚCIENIE ZACISKOWE SĄ DODATKOWO USZCZELNIONE I SĄ ODPRONE NA ZAPIASZCZENIE

u15_700

   6. DUŻY GŁOŚNIK ZAPEWNIA BARDZO DOBRY POZIOM SŁYSZALNOŚCI DŹWIĘKU

u9_700

   7. SONDA DETEKTORA 15" TYPU DD "ULTRA DEPTH" ZAPEWNIA MAKSYMALNY ZASIĘG DLA LOKALIZACJI GŁĘBOKO POŁOŻONYCH CELÓW

u26_700

   8. URD-1 GOTOWY DO PRACY

24_700

9. WAGA DETEKTORA Z SONDĄ 12'' TO TYLKO 1550g

u27_700

Napisane przez Taktyk

07 Marzec 2017

  TAKTYK URD-1 STATYCZNO-DYNAMICZNY DETEKTOR VLF

urd_1

Premiera nowego detektora URD-1 7 marca 2017r !

Nowy detektor TAKTYK URD-1 typu VLF do zastosowań profesjonalnych typu „włącz i szukaj”, z prostym interfejsem i MENU.

Już wkrótce w naszej ofercie będzie dostępny detektor statyczno-dynamiczny (prawdziwy "statyk" z dyskryminacją statyczną) URD-1. Nazwa URD-1 to akronim od uxo&relic detector i w rzeczy samej detektor przeznaczony jest głównie do zastosowań profesjonalnych jak: rozminowanie terenów, poszukiwania reliktów na polach bitew, depozytów oraz ze względu na statyczny tryb pracy z ręczną korektą gruntu, do poszukiwania meteorytów, etc.

URD-1 jest zaprojektowany z materiałów o wysokiej jakości i posiada szereg funkcji użytkowych. Detektor jest w pełni cyfrowy i korzysta z cyfrowego przetwarzania sygnałów DSP oraz ma możliwość wymiany oprogramowania przez użytkownika, bez konieczności wysyłania detektora do serwisu. Jest to cenna możliwość ponieważ oprogramowanie detektora jest rozwojowe.

Detektor URD-1 ma wbudowane nowoczesne zasilanie i może być dodatkowo zasilany z zewnętrznych banków mocy(power bank). Akumulator wewnętrzny może być ładowany za pomocą: zewnętrznej ładowarki, ładowarki samochodowej, z gniazda USB komputera i z zewnętrznego banku mocy (power bank).

W projekcie urządzenia zastosowano bardzo trwałe materiały. Konstrukcja nośna składa się z włókna węglowego i aluminium. Gniazda sondy i ładowania/USB mają stopień ochrony IP67, sama obudowa jest IP65 - jest pyłoszczelna i zapewnia ochronę przed deszczem.

Dane techniczne:

- konstrukcja nośna wykonana z aluminium i kompozytów węglowych

- LCD graficzny (tylko do obsługi MENU i diagnostyki)

- sterownie mikroprocesorowe

- zaimplementowane algorytmy cyfrowego przetwarzania sygnałów DSP

- rozdzielczość pomiaru 22,5 bitow, czułość ~1uV przy SNR 110dB

- rozróżnianie tonowe żelazo/kolor: ton żelazo 200Hz, ton kolor 800Hz, ton sygnał wiodący 400Hz

- sygnał przesterowania 80Hz

- standardowa sonda DD 12’’

Regulacje detektora<zakres-nastaw>:

- częstotliwość pracy 13-14kHz

- 3 tryby pracy: statyczny(ST), pseudostatyczny(PS), dynamiczny(D5)

- opcje audio: ton modulowany(NO), z generatorem VCO(NV), z audio boost(NB), rozróżnianie tonowe(DI), wyciszenie żelaza(nFE)

- ręczna korekcja gruntu (w podprogramie) <1-124>

- regulacja wzmocnienia sygnału z sondy RX <1-4>

- regulacja wzmocnienia audio <1-9>

- regulacja poziomu sygnału wiodącego<1-9>

- filtr zakłóceń, odstrojenie od częstotliwości głównej <1-9>

- dyskryminacja klasyczna statyczna <1-9>

- eliminacja kamieni magnetycznych + możliwość zwiększenia wykrywania dużych obiektów dobrze przewodzących <1-9>

- moduł diagnostyczny

- podświetlenie LCD – 3 kroki

- regulacja głośności (potencjometr zewnętrzny zintegrowany z wyłącznikiem)

- przywrócenie ustawień fabrycznych

 

Napisane przez Taktyk

06 Styczeń 2017

 

Moduł MT-5900/6000 realizujący funkcje identyfikacji tonowej (4-tony)

mt_5900_6000_pcb

Specyfikacja techniczna opis (data brief) - PL

MT_5900_6000_data_brief

Specyfikacja techniczna opis (data brief) - EN

MT_5900_6000_data_brief

Materiały na kanale YouTube (napisy PL):

https://www.youtube.com/watch?v=osDQKW5sn7w

https://www.youtube.com/watch?v=OBXtW-4jf6k

Materiał na kanale YouTube (napisy EN):

https://www.youtube.com/watch?v=ULBCVn51UyM

Napisane przez Taktyk

12 Lipiec 2016, 17 Lipiec 2016

TAKTYK DETEKTORY METALI =>> ZMIANY W DZIALE KONTAKT <<=

Preferujemy kontakt mailowy:

E-mail: taktyk@taktykpulse.com.pl

  Wszyscy klienci podążający tą ścieżką będą obsługiwani w pierwszej kolejności

Napisane przez Taktyk

17 Wrzesień 2014